Jak działają ramiona przeładunkowe i czy warto w nie inwestować?

Ramiona przeładunkowe stosowane są przede wszystkim w przypadku załadunku jak i rozładunku na wymagających instalacjach przemysłowych. Nie wszyscy jednak wiedzą, jaka dokładnie jest ich zasada działania, a także co sprawia, że warto w nie zainwestować. Sprawdźmy odpowiedzi na te pytania!

Zasada działania ramion przeładunkowych

Generalnie na sposób działania wpływa to, w jaki sposób jest zbudowane jest takie urządzenie i  do jakiego medium ma służyć. Są to segmenty złączone przegubami obrotowymi, które obracają się dzięki zastosowaniu łożysk ślizgowych i są na siłownikach. Co ważne, ramiona przeładunkowe posiadają specjalne wyposażenie w złącza awaryjnego rozłączania oraz złącza suchoodcinające.

Zabezpiecza to przed skutkami niekontrolowanego rozłączenia oraz gwarantuje bezwyciekowe działanie podczas podpinania do cystern.

W praktyce oznacza to, że w przypadku wystąpienia sytuacji niebezpiecznej ma miejsce zerwanie się śrub, które łączą połówki złącza awaryjnego rozłączenia. Kontrolowane rozłączenie powoduje zatrzymanie przepływu medium, co zabezpiecza i chroni instalację przed niebezpieczeństwem.

Dlaczego inwestować w ramiona przeładunkowe?

Wiemy już, jaka jest ich zasada działania. Dlaczego jednak warto poczynić inwestycję oraz zakupić takie elementy jak ramiona przeładunkowe? Odpowiedzi jest kilka. Przede wszystkim umożliwiają one załadunek na kilka różnych sposobów, w tym odgórny oraz oddolny, w zależności od potrzeb. Ramiona mogą być wyposażone w napęd pneumatyczny lub hydrauliczny co powoduje bardzo dużą łatwość obsługi.  Są solidnie wykonane i gwarantują bezpieczeństwo, jak bowiem wspomnieliśmy, posiadają specjalne rozwiązania, które je zapewniają. Świetnie sprawdzają się również podczas najtrudniejszych zadań, a także nie niszczeją pod wpływem czynników zewnętrznych, w tym także promieni UV, wody i działania różnego rodzaju substancji chemicznych. Jak widać, ramiona przeładunkowe mają kilka bardzo istotnych cech. Nie dziwi więc, że doskonale sprawdzają się w instalacjach przemysłowych oraz systemach odpowiadających za przeładunek chemikaliów, paliw, oraz gazów. Jeśli więc i Ty potrzebujesz takich ramion do swojej działalności, to koniecznie się z nami skontaktuj.

Referencje
Zaufali nam